2021آستون مارتینآمار فروشاخبار

افزایش فروش قابل‌توجه استون مارتین در نیمه اول سال 2021

حدود یک سال پیش بود که استون مارتین ضررهای سنگین مالی را برای نیمه اول سال ۲۰۲۰ گزارش کرد. این اخبار با توجه به همه‌گیری کرونا جای تعجبی نداشت ولی هم‌اکنون وضعیت برای این شرکت تغییر کرده و بریتانیایی‌ها در حال بازگشت به جاده هستند. میزان فروش استون مارتین در شش ماه اول سال ۲۰۲۱ رشد ۲۲۴ درصدی داشته و تنها یک خودرو بیش از نیمی از فروش این شرکت در بازه زمانی یاد شده را به خود اختصاص داده است.

aston martin dbx bowmore edition by q 767x431 - افزایش فروش قابل‌توجه استون مارتین در نیمه اول سال 2021

این برند در نیمه اول امسال ۲۹۰۱ دستگاه خودرو به فروش رسانده که نسبت به فروش ۲۰۰۶ دستگاهی مدت مشابه سال پیش رشد قابل‌توجهی را نشان می‌دهد. درآمد استون مارتین نیز از ۱۴۶ به ۴۹۸.۸ میلیون پوند رسیده که ۲۴۲ درصد بیشتر است. به همین خاطر ضرر این شرکت از ۲۲۷ میلیون پوند سال پیش به ۹۱ میلیون پوند کاهش ‌یافته است.

2022 aston martin dbx4 767x431 - افزایش فروش قابل‌توجه استون مارتین در نیمه اول سال 2021

استون مارتین می‌گوید شاسی‌بلند DBX در نیمه اول سال ۲۰۲۱ فروش بیش از ۱۵۰۰ دستگاهی داشته و این خودرو بیش از نیمی از فروش کلی شرکت را به خود اختصاص داده است. این شاسی‌بلند لوکس از جولای سال پیش وارد خط تولید شده و با استقبال خوبی از طرف مشتریان روبرو بوده است.

Aston Martin Pastel 1 2 1 767x512 - افزایش فروش قابل‌توجه استون مارتین در نیمه اول سال 2021

لاورنس استرول مدیرعامل استون مارتین گفته است:

تقاضای مشاهده شده برای محصولات، خودروهای جدید و کیفیت کار تیم مدیریتی باعث شده من اطمینان زیادی به ادامه موفقیت شرکت داشته باشم. بر اساس موفقیت اولین شاسی‌بلند خود یعنی DBX، ما دو خودروی جدید دیگر را تولید کرده‌ایم و در آینده نیز محصولات جذاب‌تری را روانه بازار خواهیم کرد.

دو محصول جدیدی که استرول به آن‌ها اشاره کرده والهالا و والکری هستند که البته والکری مشکل‌ساز بوده اما قیمت پایه بیش از ۶۰۰ هزار پوندی آن می‌تواند این مشکلات را به دست فراموشی بسپارد.

Aston Martin Valkyrie 2 767x512 - افزایش فروش قابل‌توجه استون مارتین در نیمه اول سال 2021


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا