اخباراسپرتالکتریکیجدیدسایر خودروهای آسیاییویدئو کلیپ

الکترا قدس رایس، اولین خودروی الکتریکی و اسپورت لبنان

با الکترا قدس رایس، اولین خودروی الکتریکی و اسپورت کشور لبنان آشنا شوید.

Electra Quds Rise 7 767x431 - الکترا قدس رایس، اولین خودروی الکتریکی و اسپورت لبنان

جهاد محمد تاجر فلسطینی که در لبنان به دنیا آمده کمپانی خودش را چهار سال پیش تأسیس کرده و برنامه‌های بزرگی برای قدس رایس در سر دارد. او می‌خواهد تا ۱۰ هزار دستگاه از این خودرو را در سال تولید کند. نام خودرو از یکی از مقدس‌ترین مکان‌های دنیا برای مسلمانان یعنی قدس شریف گرفته شده است.

Electra Quds Rise 8 767x431 - الکترا قدس رایس، اولین خودروی الکتریکی و اسپورت لبنان

این خودرو از طراحی منحصربه‌فردی سود می‌برد. قدس رایس به فرم یک خودروی دونفره کامپکت طراحی شده و در بخش جلو شاهد ورودی‌های هوای پهن و چراغ‌های بزرگی هستیم. در بخش عقب نیز دیفیوزری قابل‌توجه، رفلکتورهای بومرنگ مانند روی سپر و چراغ‌های LED دیده می‌شوند. خودروی موردبحث به رینگ‌های ۱۸ اینچی آلیاژی مجهز شده است.

Electra Quds Rise 2 767x431 - الکترا قدس رایس، اولین خودروی الکتریکی و اسپورت لبنان

گفته می‌شود زیرساخت این خودرو شاسی آلومینیومی بوده و در بخش داخلی نیز پشت آمپرهای دیجیتالی کوچک در پیش چشمان راننده و نمایشگر بزرگ ۱۵.۹ اینچی در مرکز داشبورد دیده می‌شوند. این نمایشگر مرکزی بخش اعظم کنترل‌ها را در خود جای داده است.

Electra Quds Rise 10 767x512 - الکترا قدس رایس، اولین خودروی الکتریکی و اسپورت لبنان

نیروبخش قدس رایس یک پیشرانه الکتریکی ۱۶۰ اسب بخاری در اکسل عقب است که باعث ثبت شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت حدود ۵ ثانیه‌ای می‌شود. ظاهراً حداکثر سرعت این خودرو به ۱۶۵ کیلومتر در ساعت محدود شده است. مجموعه باتری ۵۰ کیلووات ساعتی قدس رایس نیز شعاع حرکتی ۴۵۰ کیلومتری را ایجاد می‌کند.

پیش‌فروش قدس رایس شروع شده و قیمت آن از حدود ۲۵ هزار یورو شروع می‌شود. الکترا در حال برنامه‌ریزی برای تولید برخی محصولات دیگر از جمله سدانی با نام قدس کپتال ES، خودروی اسپورت دیگر با نام قدس نوسترام EE و تاکسی الکتریکی eCab می‌باشد.

[دانلود ویدئو]

https://www.youtube.com/watch?v=a1yUDcg8xp4


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا